Elektrické ruční nářadí FLEX

FLEX katalog
FLEX příslušenství
FLEX akce

Společnost Ackermann + Schmitt, která byla založena v roce 1922 v německém Stuttgartu ve čtvrti Bad Cannstatt a z níž vzešla značka FLEX, se vždy vyznačovala mimořádným nadšením pro inovace a snahou vyvíjet z dobrých nápadů ještě lepší nástroje.

Jsme hrdí na 100 let vynalézavosti a nadšení pro elektrické nářadí – skutečná proformance.

A ještě víc se těšíme na budoucnost: vydržet, projevovat plné nasazení, a tak stále znovu slavit úspěch. To je to, co každý den pohání nejen naše zákazníky, ale i nás.

“Flexibilní hřídel”, která slouží jako mezičlánek spojující pohon a nářadí, je původem firemní značky FLEX a stala se obecným označením pro úhlovou brusku. V počátcích firemní historie to byl výchozí bod pro četné nápady a vývoj produktů, které přispěly k rychlému růstu společnosti. Již ve 30. letech 20. století muselo být sídlo společnosti několikrát přemístěno a rozšířeno, aby vyhovovalo rostoucí poptávce. Úspěšný příběh, který náhle přerušila 2. světová válka a předčasná smrt Hermanna Schmitta, pokračoval v roce 1946. Se 40 zaměstnanci a výrobou nůžek a ruční brusky se společnost opět rychle rozjela. Pro následující desetiletí byly určující růst, mezinárodní expanze a úspěšné inovace. Postupné rozšiřování nového sídla společnosti ve Steinheimu pokračovalo až do 80. Nechat.

S první rychloběžnou úhlovou bruskou DL 9 se společnost FLEX v roce 1954 definitivně zapsala do průmyslové historie. Po tomto produktu klíčovém pro moderní historii značky následovalo mnoho dalších.

Objednávky, cenové kalkulace náhradních dílů – servis@jamal.cz

Seznamy náhradních dílů + rozpady FLEX
Scroll to Top